Almelo

Dagexcursie donderdag 28 augustus 2025

Bij deze excursie gaan we naar de tuin van Frans Nienhuis in Dieren, de tuin van Jelle Grintjes in Herwen en tuin De Zumpe in Doetinchem.

In de hof van Frans worden we na de koffie rondgeleid door zijn plantrijke stadstuin. De tuin is niet heel groot, maar er zijn veel niet-alledaagse planten toegepast. In de voortuin zijn het vooral de tinten rood, oranje en abrikoos die de aandacht trekken. Ook zijn er tropische accenten toegepast zoals canna's, de rijstpapierplant en de wonderboom. In de achtertuin zijn het vooral de kleuren roze en lila die de boventoon voeren. Zowel in de voortuin als in de achtertuin wordt veel gewerkt met potten. Er is ook een kleine hobbykwekerij (plantenwinkeltjevanfrans.nl).

De bijna 5.000 m2 grote landschapstuin van Jelle Grintjes is samengesteld uit bijna 20.000 vaste planten en grassen met ruim 50.000 bloembollen. Na de lunch krijgen we een rondleiding.

De natuur is Jelle’s inspiratiebron, hij ontwerpt tuinen die jaarrond bijzonder zijn. O.a. The Dutch Wave stijl is kenmerkend voor zijn manier van beplanten.

Tuin de Zumpe beslaat zo’n 2.500 vierkante meter. De tuin is weelderig met zo’n 500 bloeiers, tot in de puntjes verzorgd met overal labels waarop de originele naam vermeld staat. Er staan pioenrozen (100 soorten), anemonen, asters, de zevenzonenboom, specerijstruik, zonnehoed enz., enz.

Vertrek: om 9:00 uur vertrekken we vanaf de Woonboulevard, Almelo. Om 10:00 uur aankomst bij de Tuin van Frans Nienhuis, Mr. Troelstrastraat 58, Dieren. Vertrek om 12:00 uur.

Om 12:30 uur aankomst bij de Tuin van Jelle Grintjes, Polderdijk 61, Herwen. Hier gebruiken we onze meegebrachte lunch. Vertrek om 14:30 uur.

Om 15:00 uur aankomst bij Tuin de Zumpe, Rekhemseweg 24, Doetinchem. Hier eindigen we de dag met een lekker kopje soep met groenten en tomaten uit eigen tuin en broodjes. Vertrek om 17:00 uur.

Terug bij de Woonboulevard Almelo om 18:00 uur.

Vervoer: carpoolen vanaf de Woonboulevard Almelo. (Neem bij het inrijden van de Woonboulevard de eerste afslag rechts, het verzamelpunt is de eerste parkeerplaats rechts.) Je kunt ook rechtstreeks naar de tuinen gaan.

De kosten van deze excursie zijn € 24,00, te betalen aan de organisatie in de eerste tuin (graag gepast geld meenemen, dit geldt ook voor het carpoolen).

Kosten carpoolen: € 12,50.

Opgeven: stuur een mail naar info(at)almelo.groei.nl of bel met Willie Kosters, tel. 06-44391766. Graag bij opgave vermelden of je zelf wilt rijden, mee wilt rijden of rechtstreeks naar de tuinen gaat.

Neem zelf een lunchpakket mee. We kunnen dit nuttigen in de tuin van Jelle Grintjes. Koffie en thee zijn aanwezig.

____________________________________________________________

Avondexcursie donderdag 11 september 2025 naar landschapstuin 'De Leemslage'

Deze avond bezoeken we de tuin van Daan en Joke Kobes, landschapstuin 'De Leemslage', Leemslagenweg 54, 7609 PN  Almelo. 

Deze landschapstuin geeft ruimte aan beleving, verwondering en ontspanning. De tuin omarmt de moderne woning en laat zich als een levend schilderij bewonderen en ervaren, mede door zijn vele zichtlijnen. De borders zijn ingeplant volgens The Dutch Wave stijl, met een rijke schakering aan vaste planten en siergrassen. 

Er kunnen maximaal 15 personen meedoen aan deze excursie.

Aanvang: 18:30 uur. De excursie duurt tot 20:00 uur. 

Vervoer: iedereen gaat op eigen gelegenheid naar de tuin.

Kosten: € 3,00. Contant betalen aan de organisatie tijdens de excursie.  

Opgeven: mail naar info(at)almelo.groei.nl of bel met Henny van der Veen, tel. 0546-578148.

 

____________________________________________________________

De zadenbieb

We gaan iets nieuws beginnen, de zadenbieb. De zadenbieb is een kast in het Natuurhus waar je zaden inlevert en waar je ook weer andere zaden uit kunt halen. Het kunnen zaden zijn van bloemen, groenten en kruiden. Het assortiment zal daardoor wisselend zijn.

Eind september gaat de zadenbieb van start. We vragen jullie daarom nu alvast zaden uit eigen tuin te verzamelen.

De zaden kunnen worden ingeleverd in de inleverladen van de zadenbieb. Zaden moeten schoon en droog zijn, verpakt in papieren zakje of koffiefilter. Voorzien van naam, kleur,  hoogte, bloeitijd en wat nog meer van belang is. Ook je eigen naam, (e-mail)adres of telefoonnummer erop is handig.

Verder willen wij een beroep doen op mensen die een paar keer per jaar willen helpen. Dat wordt de “zakkenvullersgroep”. Aanmelden hiervoor kan bij info(at)almelo.groei.nl.

Hopelijk wordt het een succes.

Het begint in je eigen tuin! Help verzamelen!

Annelieke Huurneman en Willy Swart

____________________________________________________________

Groei & Bloei ledenvoordeel, actie Bio Kultura

Ook dit jaar kunnen leden van Groei & Bloei met flinke korting producten van Bio Kultura kopen, zoals potgrond, tuinaarde en compost.

Hiervoor moeten we voor onze afdeling een afhaalpunt regelen waar de producten de eerste twee weken van februari 2026 per pallet afgeleverd kunnen worden. De bestelling en ook het afrekenen gaat centraal via de webshop van Groei & Bloei.

Degene die het afhaalpunt beheert krijgt een lijst met een overzicht van de bestellers en geeft aan hen de datum, locatie en tijdstip door wanneer de bestelde producten afgehaald kunnen worden.

De aanmelding voor deelname aan deze actie sluit op 15 september 2025.

De vraag is nu, wie van jullie heeft tijd, ruimte en zin om als afhaalpunt te fungeren? Dan graag een bericht vóór 14 september a.s. naar info(at)almelo.groei.nl.

____________________________________________________________

Volgende activiteiten:   

  • woensdag 24 september: informatieavond met Gerhard Jannink 
  • zaterdag 11 oktober: plantenruil